Kto produkuje opakowania spożywcze?

To, kto produkuje opakowania spożywcze, jest istotne głównie dla dwóch rodzajów przedsiębiorstw przetwórczych. Pierwsze produkują żywność sypką (kasze, płatki śniadaniowe, kawy czy odżywki białkowe). Drugie oferują płynne produkty spożywcze (zupy, soki czy napoje). Wszystkie tego typu produkty potrzebują odpowiedniego przechowywania i opakowań, które zapewnią produktom świeżość i niezmienioną konsystencję.

Czym wyróżnia się dobre opakowanie spożywcze?

Opakowanie żywności są wyjątkowe pod tym względem, że oprócz estetycznego wyglądu muszą też spełniać kilka ważnych funkcji. Podstawowa to przechowywanie żywności tak, by maksymalnie przedłużyć jej termin przydatności do spożycia. Tym samym zmniejsza się do minimum ilość wykorzystanych w produkcji składników konserwujących. Tak więc zarówno płynne produkty jak i sypkie muszą być pozbawione dostępu powietrza. Powinny być też zapakowane w atmosferze ochronnej. Mamy też żywność, która może łatwo ulec zgnieceniu (na przykład płatki śniadaniowe czy chipsy). Żywność tego typu powinnna mieć w paczce miejsce, dzięki któremu zawartość się nie zgniecie. Ten, kto produkuje opakowania spożywcze musi brać pod uwagę również inny ważny czynnik. Produkty sypkie to nie tylko kawa czy płatki śniadaniowe. To także bardzo sypkie produkty, takie jak odżywki białkowe czy drobne mąki. Wszystkie tego typu produkty spożywcze wymagają odpowiednich opakowań spożywczych.

Użyteczność opakowań

Drugą ważną funkcją jest użyteczność opakowania. Jak będą przechowywane w magazynach nasze produkty spożywcze? Jeśli w lodówkach, to opakowanie nie powinno być z materiałów nieodpornych na wilgoć. Zamiast tego warto wybrać opakowania z folii laminowanych. Znajdą je Państwo w naszej ofercie - zarówno do pakowania produktów sypkich jak i płynnych. W sprzedaży mamy bardzo różne kształty opakowań. Przykładowo stand-upy do produktów płynnych (ze słomką lub zamykane za pomocą zakrętki). Dp produktów sypkich (zamykane na zip-logi na górze lub z boku opakowania albo zgrzewane na stałe, bez funkcji ponownego zamknięcia). Oprócz popularnych kształtów oferujemy także opatentowane przez nas, unikalne opakowania do produktów sypkich i płynnych.

Przechowywanie opakowań spożywczych

Trzeba pamiętać, że jeśli opakowanie jest nieporęczne i o nietypowych wymiarach (na przykład z wystającymi elementami), to przechowywanie może być problematyczne. Potrzebując więcej miejsca w magazynach czy na półkach sklepowych musimy się liczyć potrzebą podniesienia ceny produktów tak, by dodatkowy koszt przechowywania nam się zwrócił. Ten, kto produkuje opakowania spożywcze musi również wziąć pod uwagę ekspozycję produktów w sklepie. Czy będą stały na własnym standzie, który zapewni odpowiednie podparcie produktom? Wówczas nie trzeba się martwić o odpowiednią ekspozycję i można wybrać z oferty naszego sklepu. Przykładowo opakowania typu Quadro Spout Pouch, czyli zamykany na zakrętkę foliowy, zgrzewany woreczek na płynne produkty spożywcze. Jeśli jednak opakowania mają z założenia samodzielnie stać na półkach sklepowych. Wówczas lepiej wybrać worki typu stand-up (zgrzewane 'na stałe' lub wyposażone w zamykające suwaki). 

Kto produkuje opakowania spożywcze?

W naszej firmie oferujemy Państwu pełne wyposażenie firmy produkującej produkty spożywcze wymagające najwyższej jakości opakowań. Dysponujemy automatami pakującymi, które projektujemy i montujemy zgodnie z życzeniami naszych klientów, dostosowując je do potrzeb. Oferujemy też taśmy mono i wielowarstwowe zadrukowane projektem klienta oraz laminowanie, bobinowanie i konfekcjonowanie powierzonych materiałów według życzeń naszych klientów, na gotowe opakowania lub inne użytki. Oprócz automatów pakujących i taśm do oklejania oferujemy także szeroki wachlarz opakowań spożywczych. Wśród nich mamy też opatentowane przez nas, innowacyjne opakowania typu doypack z rurką (na napoje lub soki, z wbudowaną rurką dzięki której mamy łatwy dostęp do napoju) lub doypack z narożnym suwakiem (opakowanie stabilnie stojące, łatwe do napełniania, o nowoczesnym wyglądzie i szerokich możliwościach zadruku).

 • Kontakt

  BIURO, KSIĘGOWOŚĆ:

  Ul. Zygmunta Augusta 3c
  78-200 Białogard
  Tel. 94 312 58 96  
  Fax. 94 312 69 22

  PRODUKCJA, MAGAZYN:

  Ul. Bogusława X nr 5, 78-200 Białogard
  Dostawy: magazyn@plastmoroz.pl
  Wysyłki: logistyka@plastmoroz.pl

  BDO 000006363

  Formularz kontaktowy
Script logo