Koszt opakowania spożywczego

Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę jak duży wpływ na cenę produktu ma koszt opakowania spożywczego. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż to właśnie wygląd danego produktu jest jednym z czynników, który określa, czy klienci będą po niego sięgać. Drugim niezwykle istotnym czynnikiem jest cena. Im produkt droższy, tym mniejsza ilość osób go kupi.

Dlatego polski producent opakowań z folii PLASTMOROZ dokłada wszelkich starań, aby znaleźć złoty środek między powyższymi czynnikami i stworzyć opakowania, które będą nie tylko atrakcyjne dla klienta, lecz także nie będą podwyższały znacznie ceny produktu.

Co wpływa na koszt opakowania spożywczego?

Konsumenci przykładają bardzo dużą wagę do ceny artykułów spożywczych. Jednak statystki mówią o tym, że aż 80% ankietowanych zwraca uwagę na jakość opakowania oraz jego funkcjonalność. Jeśli zatem klient będzie miał do wyboru produkty niewiele różniące się ceną, jasne jest że wybierze ten z lepiej wykonanym opakowaniem.

Dlatego jako firma z 20 letnim doświadczeniem stawiamy przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo naszych opakować. Jednak nie musi iść to zawsze w parze z wysokim kosztem produkcji. Bardzo dużo zależy w tym przypadku od wartości zamówienia. Im większą ilość opakowań zamówi dana firma, tym większe pole do manewru mamy w kwestii ceny. Dlatego duże marki, zgłaszające zapotrzebowanie na tysiące opakowań mają szansę otrzymać dobrej jakości produkty za stosunkowo niską cenę.

Nie bez znaczenia pozostają jednak materiały użyte do produkcji opakowań. To właśnie one decydują o funkcjonalności oraz solidności naszych produktów. Jednak należy zaznaczyć, że im wyższa cena materiałów, tym większy koszt opakowania spożywczego. Jednak i w tym przypadku możliwa jest pewna elastyczność w przypadku dużych zamówień.

Jako firma ogólnopolska współpracujemy z wieloma dużymi markami w kraju. Bez znaczenia jest dla nas, czy firma zgłasza zapotrzebowanie na opakowania dla produktów płynnych, stałych, sypkich itd. Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz zaplecze do spełnienia większości oczekiwań największych marek w Polsce. Jednak i w tym przypadku rodzaj opakowania będzie decydować o jego cenie. Dla produktów płynnych konieczne jest spełnienie wszelkich norm jakości i bezpieczeństwa, tak aby ciecz nie wydostawała się na zewnątrz oraz żeby nie reagowała ona z materiałem użytym do produkcji opakowania. W przypadku produktów stałych również muszą zostać spełnione wszelkie normy jednak w tym przypadku ryzyko wydostania się produktu poza opakowanie jest o wiele mniejsze.

Koszt opakowania spożywczego, a zaplecze technologiczne

Prawdą jest, że aby stworzyć dobry produkt potrzebne jest odpowiednie zaplecze. W przypadku produkcji opakowań kluczowe są dwie kwestie - ludzie oraz technologia.

W naszej firmie doskonale wiemy jak dużą rolę w jej funkcjonowaniu odgrywa kadra ludzi. To właśnie doświadczona i wykwalifikowana grupa osób decyduje w dużej mierze o jakości oferowanych przez nas produktów. Jednak nie moglibyśmy istnieć również bez odpowiedniego przygotowania technologicznego. Park maszynowy w naszej firmie zapewnia jakość na europejskim poziomie. Zaawansowanie technologiczne ma bardzo duży wpływ na koszt opakowania spożywczego. Nasze maszyny spełniają wszelkie normy i przepisy, a także cały czas kontrolowany jest ich stan techniczny. Dzięki temu udało nam się ograniczyć do minimum ilość odpadów i produktów nie spełniających norm jakościowych. Dla nas oznacza to oszczędność, natomiast dla naszych klientów jest to niższa cena za opakowanie.

Dzięki profesjonalnej karze oraz nowoczesnym maszynom produkcyjnym, co roku nasza firma spełnia wszelkie normy jakości. Dlatego oferowane przez nas produkty nie tylko dostosowane są pod klienta, ale również dają najwyższą gwarancję solidnego wykonania.

Kilka słów o naszej firmie - PLASTMOROZ

Jesteśmy firmą z ponad 20 letnim doświadczeniem na rynku. Dzięki temu doskonale wiemy jak stworzyć opakowania, które będą spełniały wszystkie oczekiwania naszych klientów. Przekonały się o tym już największe marki nie tylko w Polsce, ale i Unii Europejskiej i Rosji. Nowoczesny park maszynowy oraz międzynarodowy zasięg sprawił, że możliwe jest dla nas obniżenie kosztów opakowań spożywczych do minimum bez straty na jakości wykonania.

 • Kontakt

  BIURO, KSIĘGOWOŚĆ:

  Ul. Zygmunta Augusta 3c
  78-200 Białogard
  Tel. 94 312 58 96  
  Fax. 94 312 69 22

  PRODUKCJA, MAGAZYN:

  Ul. Bogusława X nr 5, 78-200 Białogard
  Dostawy: magazyn@plastmoroz.pl
  Wysyłki: logistyka@plastmoroz.pl

  BDO 000006363

  Formularz kontaktowy
Script logo