Trendy w projektowaniu opakowań w 2019 r. Dlaczego opakowanie jest tak ważne i warto w nie inwestować?

Opakowania laserowe czy zwiększenie jakości opakowań produktów to jedne z trendów w 2019, z którymi przyjdzie nam się mierzyć. Opakowanie jest pierwszym elementem, z którym styka się klient. W dużej mierze to właśnie od niego zależy czy zdecyduje się on na zakup danego produktu. Obecnie sytuacja na rynku opakowań jest niezwykle ciekawa. Z jednej strony obserwujemy dużą konkurencję firm na tym polu i nowoczesne rozwiązania. Z drugiej strony klienci stawiają coraz większe wymagania odnośnie opakowań. Jakie zatem będą trendy w 2019 roku? Jak opakowania działają na klientów? Czy i dlaczego warto inwestować w wysokiej jakości opakowania? Odpowiedzi na te pytania, ciekawe informacje i przydatne porady ułatwiające podjęcie decyzji prezentujemy w dalszej części wpisu.

 

Trendy w 2019 roku

Trendy na rynku opakowań w 2019 i ogólna sytuacja przebiegają pod znakiem zwiększania jakości i dostarczania klientom lepszych jakościowo opakowań. Obecnie możemy zaobserwować wzrost sprzedaży detalicznej spowodowany sytuacją socjalną w Polsce, a co za tym idzie dużo większy rynek zbytu. Klienci jednocześnie przykładają dużo większą wagę do opakowań i jakości produktów. Jedna z najnowszych technologii, która staje się hitem w branży — jaką również oferujemy — są opakowania laserowe. Doskonale wpisują się one w sytuację na rynku, gdyż są wysokiej jakości, posiadają ciekawe motywy graficzne i dostarczają praktycznych rozwiązań. Kolejnym trendem na rynku opakowań jest również przykładanie dużej wagi do estetyki i formy opakowań. Coraz częściej można spotkać je w niestandardowym wyglądzie np. koszulki piłkarskiej czy żyrafy. Aby osiągnąć taki efekt, warto skorzystać właśnie z opakowań laserowych. W prosty i ekonomiczny sposób możemy wyróżnić się na rynku, oferując coś, czego nie oferują konkurencyjne produkty w branży.

 

Jak opakowania działają na klientów — dlaczego są tak ważne?

Opakowania produktów są jedyny z najważniejszych elementów sprzedaży i to one w dużym stopniu decydują czy klient włoży taki produkt do swojego koszyka. Według licznych badań osoby robiące zakupy w dużej mierze kierują się zmysłem estetycznym i tym jak zapakowany jest produkt. W myśl tej zasady klienci sądzą, że jeśli produkt ma ładne graficznie i solidne opakowanie to sam również jest wysokiej jakości. Promując swój produkt, możemy wykorzystać taką sytuację, bardzo prosto zwiększając wartość naszego produktu w oczach klienta. Obecnie na rynku klienci stają się coraz bardziej świadomi i przykładają dużą uwagę do wyboru produktów. Jeśli zatem nasz produkt wyróżnia się na półce spośród innych, a u klienta wzbudzi zaufanie i pozytywne emocje — z dużym prawdopodobieństwem osoba kupi go. Zdecydowana większość klientów kupuje dany produkt wzrokowo. Warto zatem zaprojektować ciekawy wzór graficzny, dodać zrywki foliowe czy perforacje. To często jedyna możliwość wyróżnia się na półce sklepowej, na której jest wiele podobnych produktów.

 

Czy warto inwestować w opakowania laserowe i dlaczego niektóre firmy przeznaczają na nie tak duże sumy?

Opakowania laserowe, które tworzymy i które stają się coraz bardziej popularne, są najlepszą inwestycją w produkt. Wiele największych firm przeznacza na ten cel duże budżety, znając moc opakowania. To w sporej mierze właśnie od niego zależy czy produkt zwróci wagę kupującego. Wysokiej jakości opakowanie to również ważny czynnik sprzedaży jak kampania reklamowa czy proces produkcyjny. Obecnie producenci, aby spełnić wymagania klientów, szukają nowości, dzięki którym mogą się wyróżnić. Jeśli zastanawiacie się nad przeznaczeniem większych środków na wykonanie wysokojakościowych opakowań — zdecydowanie polecamy taki krok. Opakowania laserowe umożliwiają wykonywanie nacięć ułatwiających otwieranie, perforacji w opakowaniach kartonowych czy mikrootworów zapewniających świętość produktu. Inwestując w ten sposób środki, możemy bardzo prosto zwiększyć wartość produktu, jego jakość a w konsekwencji sprzedaż produktu. Inwestycja w nowoczesne opakowania laserowe to również efektywne wydawanie budżetu i budowanie pozytywnego odbioru marki.

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Nasza firma oferuje wykonywanie nowoczesnych i spełniających wszystkie wymogi nowoczesnego rynku opakowań. Posiadamy duże doświadczenie na tym polu i możemy pochwalić się wieloma udanymi realizacjami. Spełniamy wszystkie normy jakościowe oraz mamy nowoczesny system produkcyjny. Przekłada się to na produkowanie opakowań wysokiej jakości w wielu różnych wariantach. Ponadto nasza marka posiada wiele pozytywnych opinii, jest rzetelna i indywidualnie podchodzi do każdego zamówienia, aby było ono jak najlepiej dostosowane do potrzeb klienta. Posiadamy również opakowania opatentowane które stworzyliśmy samodzielnie, co również świadczy o profesjonalnym podejściu do projektowania wysokojakościowych opakowań.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi produktami i ofertami. Z chęcią odpowiemy na wszystkie Wasze pytania oraz postaramy się pomóc w doborze najlepszego rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu!

 • Kontakt

  BIURO, KSIĘGOWOŚĆ:

  Ul. Zygmunta Augusta 3c
  78-200 Białogard
  Tel. 94 312 58 96  
  Fax. 94 312 69 22

  PRODUKCJA, MAGAZYN:

  Ul. Bogusława X nr 5, 78-200 Białogard
  Dostawy: magazyn@plastmoroz.pl
  Wysyłki: logistyka@plastmoroz.pl

  BDO 000006363

  Formularz kontaktowy
Script logo