Przemysł spożywczy - opakowania kluczem do skutecznej sprzedaży

Z roku na rok coraz częściej przemysł spożywczy opakowania swoich produktów stawia na równi z jakością sprzedawanych artykułów. To właśnie opakowanie jest pierwszą rzeczą, na którą klienci zwracają uwagę przeglądając sklepowe półki. Pierwsze wrażenie odgrywa niezwykle istotną rolę w mechanizmach sprzedażowych. Atrakcyjność opakowania często jest głównym impulsem skłaniającym konsumenta do sięgnięcia po konkretny zakup. Dlatego niezwykle istotne jest, aby pozytywnie wyróżniało się ono na tle konkurencyjnych marek.

Przemysł spożywczy - nowoczesne opakowania

Wciąż wzrasta świadomość producentów żywności w kwestii zależności pomiędzy prezencją danego artykułu, a zainteresowaniem nim potencjalnego odbiorcy. To skłania ich do poszukiwania odpowiedzi na pytanie, jak opakować produkt, aby jego strona wizualna przełożyła się na realne zyski. Warto wówczas zaufać profesjonalistom, którzy od wielu lat odnoszą sukcesy na tym polu. Taki właśnie jest PLASTMOROZ – polski producent opakowań z folii. Zdobywane przez 20 lat doświadczenie, indywidualne podejście do każdego wyzwania i dbałość o każdy detal to gwarancja wysokiej jakości. I właśnie tę najwyższą jakość oferujemy naszym kontrahentom, których z roku na rok nieustannie przybywa. Wiedzą oni bowiem doskonale, jak ważne jest odpowiednie opakowanie swojego produktu.

Opakowanie kluczem do skutecznej sprzedaży

Sposób, w jaki przedstawimy nasz produkt potencjalnemu odbiorcy jest często kluczowym elementem skutecznej sprzedaży. Jeśli nie najważniejszym. Klienci wybierając dany artykuł spożywczy mogą dosłownie przebierać w ofertach wielu producentów. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby sprawić, że to właśnie nasz produkt trafi do ich koszyka. W efekcie będą mogli oni się z nim zapoznać, przetestować i… sięgnąć po niego podczas kolejnych zakupów. Tak właśnie działa doskonale znany marketingowcom mechanizm przywiązania. Wiedzą oni bowiem, że konsumenci wybierają te produkty, które znają i z których użytkowania byli zadowoleni. Jednak zanim przywiążemy ich do konkretnej marki, musimy sprawić, aby w ogóle się nią zainteresowali. To zadanie spełniają właśnie opakowania produktów.

Opakowanie ma znaczenie

Przeciętny klient podczas spędzania od kilku do kilkudziesięciu minut w sklepie, swoje zakupy zazwyczaj robi w pośpiechu. Wielu z nich, chcąc szybko załatwić swoje sprawunki, kupuje głównie „oczami”. Na co wówczas zwracają uwagę? Kluczową rolę odgrywa tu pierwsze wrażenie – atrakcyjna szata graficzna oraz niecodzienne rozwiązania. Konsumenci, oprócz wrażeń estetycznych, doceniają także innowacyjne metody pakowania danego artykułu czy mechanizmy jego otwierania i zamykania. Ich uwagę przyciąga także dbałość o szczegóły. Upewniają się, że opakowanie, w którym zamknięty został interesujący ich produkt, jest szczelne i profesjonalnie wykonane. Sprawdzają również czy chroni ono zawartość przed niekorzystnymi zewnętrznymi czynnikami. Nawet jeśli zakupy robią w biegu, już w domu mogą ze spokojem przyjrzeć się wybranemu artykułowi. Dlatego niezwykle ważne jest, aby otrzymali oni odpowiednio zabezpieczony produkt. To z kolei bezpośrednio przełoży się na wzrost zaufania, którym obdarzą daną markę. My wiemy o tym doskonale. I wiemy, jak zadbać o najwyższą jakość opakowań.

Najwyższa jakość gwarancją zadowolenia konsumentów

Na każdym z etapów produkcji nasze opakowania przechodzą staranne i drobiazgowe kontrole. Poddawane są również niezbędnym testom. To sprawia, że naszą linię produkcyjną opuszczają jedynie produkty spełniające najwyższe normy i gwarantujące pełne bezpieczeństwo ich użytkownikom. Nieustannie dbamy także o wzorową higienę każdego stanowiska pracy, na którym powstają opakowania do przechowywania żywności. Za te aspekty odpowiada nasza doskonale przygotowana kadra pracownicza. W naszej firmie zatrudniamy jedynie odpowiedzialnych fachowców. Mają oni pełną świadomość tego, jak istotne jest zachowanie wszelkich norm przy produkcji opakowań mających kontakt z żywnością.

To dzięki zdobywanej przez lata wiedzy, doświadczeniu, wrodzonemu perfekcjonizmowi i wyjątkowej dbałości o jakość produktów zaufało nam tak wielu producentów żywności. Nie rzucamy słów na wiatr. A najlepszym potwierdzeniem naszych kompetencji będzie przekonanie się o tym samemu podczas współpracy z naszą firmą. Gwarantujemy nie tylko najwyższą jakość, ale również najwyższe zadowolenie.

 • Kontakt

  BIURO, KSIĘGOWOŚĆ:

  Ul. Zygmunta Augusta 3c
  78-200 Białogard
  Tel. 94 312 58 96  
  Fax. 94 312 69 22

  PRODUKCJA, MAGAZYN:

  Ul. Bogusława X nr 5, 78-200 Białogard
  Dostawy: magazyn@plastmoroz.pl
  Wysyłki: logistyka@plastmoroz.pl

  BDO 000006363

  Formularz kontaktowy
Script logo