Jaka jest różnica między opakowaniami biodegradowalnymi a kompostowalnymi

W obecnych czasach coraz więcej pytań dotyczy różnic pomiędzy opakowaniami biodegradowalnymi a kompostowalnymi, co jest wynikiem wzrostu zainteresowania ochroną środowiska i naszej planety. W poniższym artykule poruszyliśmy niezwykle ważne kwestie, dzięki którym zrozumienie zagadnienia stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Zatem, jaka jest różnica między opakowaniami biodegradowalnymi a kompostowalnymi?

Biodegradowalne a kompostowalne opakowania

Dbałość o środowisko naturalne budzi coraz większe zainteresowanie, co przekłada się na wzrost popularności opakowań biodegradowalnych i kompostowalnych. Różnice pomiędzy nimi wynikają z materiałów użytych do ich wykonania. Co więcej, nie każde opakowanie biodegradowalne jest kompostowalne. Natomiast wszystkie pojemniki lub pudełka kompostowalne są biodegradowalne.

Opakowania biodegradowalne wykonywane są z surowców organicznych, które pochodzą z odnawialnych źródeł. W trakcie rozkładu nie przyczyniają się do wytwarzania odpadów, a tym samym nie uwalniają do atmosfery szkodliwych substancji. Co więcej, możemy poddawać je ponownemu recyklingowi, jednak zazwyczaj wyrzucamy je do kosza na odpady zmieszane, gdzie mieszają się z innymi tworzywami. Tego typu opakowania do sprawnego rozkładu potrzebują właściwej temperatury, wilgotności, a także obecności mikroorganizmów.

Opakowania kompostowalne również ulegają rozkładowi przez mikroorganizmy, jednak w odróżnieniu od biodegradowalnych możemy je wyrzucić do odpadów zielonych. Takie produkty posiadają dokładnie określone normy.

Gdzie kupić opakowania biodegradowane i kompostowalne?

Decydując się na sprzedaż produktów w eko opakowaniach, warto zapoznać się z asortymentem zamieszczonym na naszej stronie. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż dobro planety w dużej mierze uzależnione jest od dokonywanych przez nas codziennie wyborów. Dlatego, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów oraz w trosce o przyrodę, zdecydowaliśmy się na produkcję ekologicznych opakowań, ulegających w warunkach naturalnych procesowi degradacji.

Nasze wyroby w aż 95% mogą ulegać rozkładowi. To w dłuższej perspektywie przekłada się na ograniczenie liczby produkowanych oraz gromadzonych odpadów. Oferowane przez nas opakowania są w pełni bezpieczne dla zdrowia, a do ich wytworzenia wykorzystujemy najwyższej jakości tworzywa. Dzięki temu prezentowany asortyment zawiera jedynie solidne, wytrzymałe produkty wyróżniające się estetyką oraz starannością wykonania.

Opakowania biodegradowalne i kompostowalne - różnice

Do różnic pomiędzy biodegradowalnymi a kompostowalnymi opakowaniami możemy zaliczyć wiele istotnych kwestii. Przede wszystkim te pierwsze ulegają rozkładowi przez bakterie, grzyby oraz glony, nie pozostawiając po sobie żadnych szkodliwych związków. Co więcej, czas ich rozkładu nie jest określony. Musimy pamiętać, by wyrzucać je do odpadów zmieszanych zamiast do kosza na produkty bio jak w przypadku opakowań kompostowalnych.

Pudełka czy worki kompostowalne ulegają rozkładowi do wody, dwutlenku węgla oraz bogatego w składniki odżywcze nawozu. Proces ten odbywa się w kontrolowanych warunkach w przydomowych kompostownikach lub w przemysłowych kompostowniach. Efekt osiąga się w wyniku kontaktu z mikroorganizmami, a także w warunkach odpowiedniej wilgotności i temperatury. Kompostowanie opakowań zazwyczaj zajmuje od 60 do 180 dni.

Opakowania kompostowalne i biodegradowalne - czym się różnią? Podsumowanie

Opakowania biodegradowalne oraz opakowania kompostowalne cieszą się coraz większą popularnością, co jest wynikiem korzyści związanych z ich zastosowaniem. Tego typu rozwiązania umożliwiają ochronę środowiska, ograniczając negatywny wpływ na planetę. Podczas ich rozkładu nie dochodzi do wytwarzania szkodliwych substancji, a czas potrzebny na degradację nie zajmuje setek czy nawet tysięcy lat.

Odpowiedzialna produkcja ma niebagatelne znaczenie dla przyszłości naszej planety. Ponadto wśród różnic pomiędzy biodegradowalnymi a kompostowalnymi opakowaniami możemy wyróżnić krótszy czas rozkładu w przypadku tych drugich. Co więcej, możemy je wyrzucić do odpadów bio, natomiast biodegradowalne do kosza na odpady zmieszane.
 

  • Kontakt

    BIURO, KSIĘGOWOŚĆ:

    Ul. Zygmunta Augusta 3c
    78-200 Białogard
    Tel. 94 312 58 96  
    Fax. 94 312 69 22

    PRODUKCJA, MAGAZYN:

    Ul. Bogusława X nr 5, 78-200 Białogard
    Dostawy: magazyn@plastmoroz.pl
    Wysyłki: logistyka@plastmoroz.pl

    BDO 000006363

    Formularz kontaktowy
Script logo