Jak wygląda produkcja opakowań spożywczych?

Jak wygląda produkcja opakowań spożywczych?

Wraz ze wzrostem świadomości konsumenckiej klienci wybierając dany artykuł w sklepie nie tylko zwracają uwagę na to, co finalnie ląduje w ich koszyku, ale także na sposób pakowania poszczególnych produktów. Ich uwagę w pierwszej kolejności z całą pewnością przykuwa szata graficzna oraz atrakcyjny wygląd. Jednak zanim zdecydują się na zakup, coraz częściej upewniają się, czy opakowanie jest szczelne, nienagannie wyprodukowane oraz czy na pewno w odpowiedni sposób zabezpiecza żywność przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, aby do klientów trafiał produkt odpowiednio zabezpieczony. Wiedzą o tym doskonale producenci żywności, którzy zdecydowali się postawić na sprawdzone rozwiązania i zaufać firmie z wieloletnim doświadczeniem w produkcji opakowań. Decyzja ta przekłada się nie tylko na dochody danego przedsiębiorcy, ale przede wszystkim na zaufanie, jakim obdarzają go klienci sięgający po konkretny artykuł w sklepie. Zanim wprowadzimy nasz produkt do sprzedaży warto sumiennie rozważyć kwestię jego opakowań oraz zgłębić wiedzę na temat ich wytwarzania oraz zasad, jakie powinny być bezwzględnie przestrzegane na każdym etapie produkcji. Warto zatem dowiedzieć się, jak wygląda produkcja opakowań spożywczych.

PLASTMOROZ dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu, nieustannemu poszukiwaniu coraz skuteczniejszych rozwiązań oraz inwestowaniu w innowacyjne technologie doskonale wie, jak ważne jest dostarczanie odbiorcom produktów najwyższej jakości. Dlatego też na każdym z etapów ich wytwarzania produkty poddawane są szczegółowym kontrolom oraz wszelkiego rodzaju niezbędnym testom mającym dać gwarancję ich skuteczności i bezpieczeństwa. Szczególnie w przypadku opakowań do przechowywania żywności każdorazowo ogromny nacisk położony jest na nienaganną higienę wszystkich stanowisk pracy oraz rzetelne przygotowanie pracowników mających kontakt z poszczególnymi partiami produkowanych artykułów. To bowiem od bezwzględnej sterylności już od pierwszych chwil przystąpienia do procesu produkcyjnego zależy trwałość artykułów żywnościowych, które finalnie znajdą się w opakowaniu. Ich świeżość i brak dostępu do szkodliwych czynników zewnętrznych gwarantuje zadowolenie odbiorców.

Kolejnym niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na wysoką jakość produktu oraz pełne bezpieczeństwo ich użytkowników jest dbałość o zlecenie produkcji wyłącznie wykwalifikowanym pracownikom, którzy w pracy wykorzystują swoją bogatą wiedzę oraz dbają o to, aby każda norma i wymóg były bezwzględnie przestrzegane. Oprócz doświadczenia cechuje ich także świadomość tego, że to oni w dużej mierze odpowiadają za zdrowie potencjalnych odbiorców, bowiem błędne przygotowanie opakowania i niewłaściwe zabezpieczenie produktów spożywczych może nieść ze sobą nieprzyjemne konsekwencje zdrowotne dla konsumentów. Dlatego też sumiennie realizują każde z powierzonych działań, bowiem doskonale wiedzą, że od ich pracy zależy zdrowie i bezpieczeństwo innych.

Produkcja opakowań spożywczych, a zaplecze technologiczne

Wytwarzanie wysokiej jakości produktów nie byłoby jednak możliwe bez odpowiedniego zaplecza technologicznego. Posiadanie odpowiedniego, nowoczesnego parku maszyn do wytwarzania oraz napełniania różnego rodzaju opakowań to zarazem podstawa skuteczności i jednocześnie gwarancja jakości. To również od dysponowania poszczególnymi urządzeniami zależy to, jak wygląda produkcja opakowań spożywczych. Ich różnorodność zapewniająca techniczną możliwość realizowania różnego rodzaju zleceń i wymogów pozwala dopasować produkty do oczekiwań konsumentów oraz dotrzymywać kroku pojawiającym się coraz to nowszym rozwiązaniom branżowym. Dlatego też oprócz podstawowych maszyn niezbędnych do produkcji bazy opakowań, dysponujemy także automatami pakującymi zarówno do zasypu artykułów sypkich, jak i do zalewu substancji płynnych. Inwestowanie w innowacyjne technologie, będące odpowiedzią na stale rosnące oczekiwania konsumentów, pozwoliło także na wprowadzenie do oferty nowoczesnych rozwiązań, jak chociażby serię opakowań opatentowanych przez PLASTMOROZ czy Stand Up typu DOY z rurką wewnętrzną lub narożnym suwakiem, a także możliwością wyposażenia produktów w praktyczne zamknięcia strunowe typu zipper oraz wszelkiego rodzaju korki pozwalające na wielokrotne otwieranie i zamykanie opakowań.

Dzięki zdobywanej przez lata wiedzy i nienagannej rzetelności - potwierdzonej stale rosnącym gronem zadowolonych odbiorców - chętnie podzielimy się z naszymi klientami doświadczeniem i podejmiemy wszystkie postawione nam wyzwania. Jedynym zadaniem klienta będzie wybór formy opakowań i zastosowanych w nim rozwiązań. Z całą resztą nasza kadra pracownicza poradzi sobie sama i z przyjemnością spełni życzenia nawet najbardziej wymagających klientów.

 • Kontakt

  BIURO, KSIĘGOWOŚĆ:

  Ul. Zygmunta Augusta 3c
  78-200 Białogard
  Tel. 94 312 58 96  
  Fax. 94 312 69 22

  PRODUKCJA, MAGAZYN:

  Ul. Bogusława X nr 5, 78-200 Białogard
  Dostawy: magazyn@plastmoroz.pl
  Wysyłki: logistyka@plastmoroz.pl

  BDO 000006363

  Formularz kontaktowy
Script logo